Pielęgnacja cery dojrzałej

Już po 30. roku życia u kobiet zaczyna powoli, ale systematycznie opadać poziom żeńskich hormonów, zwłaszcza estrogenu. Bez wątpienia ma to wpływ na naszą skórę. Właśnie z tego powodu wymaga ona całkiem innego traktowania niż skóra nastolatki. W okresie menopauzy zaburzony poziom estrogenu jest bardzo często przyczyną pojawiania się różnych objawów starzenia się skóry. Lekarze nazywają ten proces starzeniem hormonalnym. Skóra wraz z wiekiem traci gęstość oraz elastyczność, znacząco pogłębiają się zmarszczki i wszelkiego rodzaju bruzdy powstałe wskutek naturalnego procesu starzenia. Naskórek zmniejsza zdolność regeneracji i szybkiej odbudowy, co objawia się wiotczeniem, opadaniem owalu twarzy, a czasem znacznymi nawet zmianami proporcji pomiędzy poszczególnymi fragmentami twarzy.

Bez wątpienia pomocna w walce z takimi zmianami jest profesjonalna kosmetyczka. Często jednak jedynym ratunkiem może się okazać hormonalna terapia zastępcza. W drugim przypadku należy się jednak skonsultować z lekarzem endokrynologiem.

Jakiekolwiek leczenie farmakologiczne nie zwalnia wbrew pozorom z obowiązku odpowiedniej pielęgnacji skóry. Przede wszystkim bardzo istotny jest dobór odpowiedniego rodzaju kremu. W tym celu najlepiej odwiedzić renomowany salon kosmetyczny – https://swiaturody.com/warszawa,kosmetyczka,9.html i zasięgnąć opinii specjalisty, który dobierze właściwy kosmetyk do naszego typu skóry. Warto pamiętać, że kremy dla kobiet dojrzałych ze względu na duże ilości składników aktywnych, są również najdroższe. Krem dla cery dojrzałej powinien poprawiać barierę lipidową, która zatrzymuje w skórze wodę, a oprócz tego musi również zawierać niezbędne dla skóry minerały i białka utrzymujące sprężystość.

Warto także pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry. Wbrew pozorom nie jest to zadanie łatwe. Samo nawadnianie nie zda się na wiele, gdyż woda bardzo szybko odparuje z powierzchni skóry, jeśli nie zatrzyma jej gruba warstwa lipidowa. W dodatku dostarczaną od zewnątrz wodę powinien zatrzymywać naturalny kwas hialuronowy, którego z wiekiem niestety również ubywa. Naskórek młodych kobiet posiada go wystarczająco, czego widocznym efektem jest gładka i pozbawiona zmarszczek cera. Zarówno kolagen jak i kwas hialuronowy można skórze dostarczyć za pomocą zastrzyków, gdyż ani jeden, ani drugi surowiec nie wchłania się w skórę bezpośrednio z kremu. Właśnie dlatego, szczególnie po czterdziestce wskazane są zabiegi mezoterapii igłowej przeprowadzane zarówno na twarz jak i na szyję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *