Kosmetyczka Kraków – blaski i cienie opalania

Skóra muśnięta słońcem to marzenie wielu osób, niemniej nadmierne opalanie nie jest takie dobre i bezpieczne, dlatego też zanim się za nie zabierzemy powinniśmy się coś więcej na ten temat dowiedzieć. Tym bardziej, że mamy tu swoisty paradoks gdyż ludzie o ciemniej karnacji woleliby ją rozjaśnić. Jak więc znaleźć idealny złoty środek? Żeby go odkryć konieczne może się okazać ustalenie jakie są zalety oraz wady opalania, czyli czym obarczone jest nadmierne wystawianie na słońce. Co do zalet to oprócz wymarzonego koloru skóry to podczas wystawiania się na słońce dochodzi do syntezy niezbędnej dla życia witaminy D (wikipedia.pl). To bardzo ważna sprawa bowiem jej niedobór sprzyja osteoporozie, zaburzeniom odporności a nawet otyłości dlatego też umiarkowane korzystanie ze słońca jest nie tylko korzystne dla urody ale też wskazane dla zdrowia. Natomiast jeśli chodzi o minusy to zbyt długie i częste wystawianie na szkodliwe promieniowanie UV sprzyja uszkodzeniu skóry. Bowiem każda zmiana koloru cery w wyniku opalania wpływa niekorzystnie na skórę, o czym z pewnością powie nam specjalista z tej dziedziny czyli kosmetyczka z Krakowa (swiaturody.com). Tak naprawdę ta pożądana ciemna karnacja skóry jest funkcją obronną gdyż organizm broni się przed szkodliwymi promieniowaniem choć nie do końca się to mu udaje. Albowiem czerniak skóry jest jednym z najczęściej występujących złośliwych nowotworów, który zbiera swoje żniwo.

antibiotic, capsules, coughAle są jeszcze jedne objawy niepożądane opalania to przebarwienia inaczej piegi, które o ile nie są tak szkodliwe dla zdrowia fizycznego to już na psychikę działają znacznie bardziej. W związku z tym efektem powstało bardzo wiele kosmetyków, które mają działać wybielająco, lecz niestety robią to bardzo powoli i oczywiście nie na 100%. Dlatego też jeśli naprawdę bardzo zależy nam na tym aby je szybko zlikwidować to wskazana jest wizyta u specjalisty. Renomowany i modny salon kosmetyczny ma bowiem do zaoferowania zabiegi które mogą wyrównać koloryt skóry ale również sprawią, że stanie się ona dogłębnie wzmocniona i zregenerowana. Przy czym można podzielić ten rodzaj kuracji na dwa etapy czyli po pierwsze: dość inwazyjne bowiem stosowane są zabiegi takie jak laser lub mezoterapia igłowa. I po drugie: bezinwazyjna czyli rozłożona w czasie poprzez zastosowanie serii naturalnych peelingów które złuszczają skórę czyli niejako ścierają przebarwienia na skórze i dodatkowo ją pielęgnują.

2 thoughts on “Kosmetyczka Kraków – blaski i cienie opalania

  1. Panie pamiętajcie o smarowaniu kremem z dużym filtrem dzieci! W tym roku widziałam już kilkoro poparzonych przez słońce.

  2. Poparzenie słoneczne jest bardzo nieprzyjemne… Kiedyś miałam taką nieprzyjemną sytuację i od tej pory zawsze w lecie mam w torebce krem z filtrem – tak na wszelki wypadek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *