Makijaż permanentny, czyli „taka piękna się obudziłam”

Wiele kobiet lepiej czuje się, kiedy są „zrobione”, ale jednocześnie nie jesteśmy zadowolone z tego, ile czasu wymaga wykonanie makijażu. Jeżeli jest to dużym dyskomfortem, warto zastanowić się nad zabiegami, które pozwolą rozwiązać ten problem. Wiele osób jest tak przyzwyczajonych do noszenia makijażu, że nie wyobraża sobie funkcjonowania bez niego, ale i nieswojo czuje się, widząc twarz całkowicie bez makijażu w lustrze. Niektórym natura nie dała wyrazistej oprawy oczu, rzęsy i brwi są zbyt jasne i cała twarz wygląda na nieco rozmytą. Z wiekiem z kolei naturalnie nieco bledsze stają się usta, tracą też czasem swój regularny kształt. A czasem w pracy wymagany bywa delikatny, ale staranny makijaż, tymczasem malować ust i oczu za bardzo nie lubimy, nie wychodzi nam to tak, jakbyśmy chciały i zdecydowanie wolałybyśmy pospać pięć minut dłużej.

We wszystkich tych przypadkach z pomocą przyjść mogą rozwiązania, takie jak makijaż permanentny czy chociażby przedłużanie i zagęszczanie rzęs. Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu do wewnętrznych warstw naskórka barwników, zazwyczaj pochodzenia roślinnego. Jest płytszy niż tatuaż, dlatego efekt nie pozostaje z nami na całe życie, a na okres około 2-5 lat. Za to jest subtelny i przy umiejętnym wykonaniu zabiegu i doborze właściwych kolorów, wyglądać może bardzo naturalnie. Wykonać można kreski na linii rzęs, makijaż permanentny brwi oraz ust. Nic nie zastąpi podkładu i różu, za to tak wykonany makijaż sprawi, że nawet po przebudzeniu i przed pójściem spać będziemy nieco bardziej wyrazistą wersją naturalnej siebie.

Makijaż permanentny to także świetne rozwiązanie dla osób, którym malowanie się sprawia trudność ze względu na wadę wzroku lub ograniczoną sprawność ruchową, a także źle znoszących kolorowe kosmetyki. Oczywiście przed zabiegiem wykonać warto próbę uczuleniową barwnika na niewielkim fragmencie skóry np. za uchem czy na przedramieniu. Unikniemy w ten sposób ewentualnych kłopotów, jakich nie chciałybyśmy doświadczać we wrażliwych okolicach oczu. Kiedy znajdziemy salon kosmetyczny oferujący makijaż permanentny, najlepiej przyjrzeć się zdjęciom przed i po, aby mieć pewność, że oddajemy swój wygląd w dobre ręce. W końcu efekt będzie utrzymywał się przez długi czas, a więc chcemy, aby wykonała go dobra kosmetyczka. Lublin ma sprawdzone salony, gdzie możemy skorzystać z tego typu zabiegów. Wyszukać je możemy za pomocą internetu – w wyszukiwarkę wystarczy wpisać hasło: „kosmetyczka Lublin”. Pojawi się wiele ofert salonów kosmetycznych, spośród których możemy wybrać miejsce, które najbardziej będzie nam odpowiadać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *