Kamień i osad na zębach to Twój wróg

Kamień nazębny jest niczym innym jak resztkami pokarmy pozostałymi na powierzchni zębów utwardzonymi śliną i innymi enzymami. Może powodować wiele problemów, od miejscowych zapaleń dziąsła po poważne choroby przyzębia, dlatego należy go usunąć. Jest to zabieg szybki i stosunkowo niedrogi, który wykona każdy gliwicki dentysta. Miasto oferuje szeroki wachlarz usług dentystycznych. Cena zabiegu usuwania kamienia oscyluje od 50 do 250 złotych. Skąd taka duża rozbieżność? Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć chcąc usunąć nalot i kamień z zębów?

Poza takimi kwestiami jak popularność ośrodka, prestiż stomatologii i całą otoczkę marketingową na koszt usuwania kamienia składa się kilka etapów. Nie zawsze opis usługi w cenniku „czyszczenie zębów” i „usuwanie kamienia” jest tożsame. Przed wykonaniem zabiegu warto zapytać się co obejmuje zabieg, który wybieramy. Tak duże różnice w cenach, na ogół wynikają z tego, że w przypadku tych wyższych ofert oscylujących w granicach 200 złotych i więcej, zabieg usuwania kamienia jest potraktowany jako pełna kompleksowa usługa. Tymczasem, tam gdzie poszczególne etapy są liczone osobno, samo usunięcie osadu i kamienia z powierzchni zębów jest „tańsze”. Kompleksowa usługa czyszczenia, poza oczyszczaniem zębów z kamienia i osadu, składa się z: polerowania powierzchni zębów oraz zabezpieczenie powierzchni zębów przed podrażnieniami i skutkami interwencji dentystycznej. Zazwyczaj koszt całościowy jest o wiele niższy, niż płacenie za każdy z tych zabiegów z osobna. Trzeba pamiętać o tym, że usuwanie kamienia i osadów to tylko pierwszy z etapów całego procesu czyszczenia zębów. Często osad pojawia się w trudno dostępnych miejscach i zakamarkach, tam gdzie tradycyjne metody czyszczenia nie zdają egzaminów.

Piaskowanie zębów jest zabiegiem, który ma za celu precyzyjne usunięcie wszystkich drobinek z zakamarków jamy ustnej i przestrzeni miedzy zębami. To właśnie tam zaczynają się ogniska kamienia, który z czasem zajmuje większe powierzchnie zębów i staje się przyczyną do rozwoju próchnicy. Dodatkowe zabiegi, które warto wykonać po usunięciu kamienia i osadu powinien zalecić dentysta. Gliwice posiadają szeroką ofertę klinik dentystycznych, w których oferowane są kompleksowe usługi czyszczenia zębów. Jednakże w przypadku pacjentów, którzy wykonują ten zabieg pierwszy raz istnieje spore ryzyko, że stan dziąseł nie pozwoli podczas jednej wizyty wykonać wszystkich zabiegów.

One thought on “Kamień i osad na zębach to Twój wróg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *